Studium Komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy

Studium Komunikacji III w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (grupa pogłębiona)

EDYCJA I WRZESIEŃ 2024


Studium Komunikacji III to propozycja dla absolwentów Studium Komunikacji I i II lub entuzjastów Porozumienia bez Przemocy, którzy mają za sobą uczestnictwo w minimum 20 dniach warsztatów prowadzonych przez certyfikowanych trenerów.

Studium Komunikacji III przeznaczone jest dla osób:

 • zainteresowanych pogłębianiem kontaktu z sobą,
 • pragnących rozwijać się i wzrastać w bezpiecznej społeczności,
 • potrzebujących systematycznej praktyki i pogłębiania zagadnień związanych z NVC,
 • rozważających certyfikację trenerską NVC,
 • które ukończyły Studium Komunikacji I i II lub inne warsztaty z certyfikowanymi trenerami w liczbie 20 dni warsztatowych.
70 godzin zajęć

Program łącznie obejmuje 70 godzin zegarowych zajęć (5 zjazdów weekendowych w ciągu roku + czas na przerwy obiadowe)

Pogłębiony kontakt z sobą

poprzez pracę z ciałem, docieranie do głębokich potrzeb, większą synergię twojego ciała, serca i umysłu

Różnorodność trenerów

Dzięki różnorodności trenerów, a przez to widzenie różnych perspektyw wynikających z ich indywidualnych doświadczeń, będziesz mieć szansę na poszerzenie sposobu widzenia i doświadczania siebie.

Korzyści dla uczestników

Podczas Studium Komunikacji istotną częścią będą ćwiczenia praktyczne, podczas których:

 • pogłębisz czucie i rozumienie swojego ciała oraz doświadczysz życzliwego dialogu z nim,
 • zgłębisz i przetransformujesz poczucie wstydu, tak by czuć więcej pewności siebie i odwagi
 • poćwiczysz bycie liderem/liderką w oparciu o Porozumienie bez Przemocy - w pracy, w rodzinie, w relacji,
 • poznasz swoje nienegocjowalne granice, nauczysz się je wyznaczać oraz stosować ochronne użycie siły
 • doświadczysz drogi do pasji i radości życia,

Program

I MODUŁ
NVC w ruchu i poprzez ciało

Edycja I: 21-22 września 2024
Prowadząca: Agnieszka Rzewuska - Paca

 

II MODUŁ
Od wstydu do odwagi - głęboka transformacja

Edycja I: 30 listopada - 01 grudnia 2024
Prowadząca: Beata Kosiacka

III MODUŁ
Przywództwo - odkrywanie lidera w sobie

Edycja I: 1-2 lutego 2025
Prowadząca: Marta Kułaga

 

IV MODUŁ
Ochronne użycie siły i nienegocjowalne granice

Edycja I: 5 - 6 kwietnia 2025
Prowadząca: Magdalena Kosicka - Leszczyńska

V MODUŁ
Radość Pasja Entuzjazm w relacji z sobą

Edycja I: 17 - 18 maja 2025
Prowadząca: Paulina Orbitowska - Fernandez

WAŻNA INFORMACJA Z troski o twoje bezpieczeństwo i komfort chcemy abyś wiedział, wiedziała, że warsztaty w oparciu o Porozumienie bez Przemocy zachęcają do głębszej pracy i wglądu w siebie i na wielu poziomach dotykają delikatnej sfery naszej psychiki - jest to nieodzowne by szczerze i autentycznie komunikować się z sobą i z innymi. Ćwiczenia i sytuacje warsztatowe poruszają emocjonalnie, budzą różne uczucia, czasem dyskomfort. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania przed zapisaniem się lub pojawią ci się one w trakcie zajęć, zachęcamy do porozmawiania z koordynatorką lub prowadzącą.

Informacje praktyczne

Miejsce szkolenia 

STREFA NVC
ul. Marii Konopnickiej 7/1
Gdańsk Wrzeszcz

Godziny

Sobota: 9.00-17.00 (z godziną przerwą na lunch)
Niedziela: 9.00-17.00 (z godziną przerwą na lunch)

Grupa

Maksymalnie 14 osób

Cena

 • regularna: 4400 zł od osoby (860 zł za moduł, płatne w 5 wpłatach)
 • dla osób zgłaszających się razem: 4200 zł od osoby (840 zł za moduł, płatne w 5 wpłatach)
 • gdy płatność do 30 maja: 4000 zł od osoby (800 zł za moduł, płatne w 5 wpłatach)

UWAGA!

 • Płatność rozłożona jest na 5 równych wpłat. Wpłaty rozliczane są fakturami w miesiącu wpłaty lub po każdym odbytym module.
 • Uczestnictwo gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości pierwszej wpłaty (780, 760, 720 lub 680 zł w zależności od opcji płatności). W razie rezygnacji bezzwrotna.
 • Jeśli udział finansuje twój pracodawca i jest wymóg wpłaty całościowej, skontaktuj się z koordynatorką w sprawie ustalenia szczegółów.
 • Dla firm, które są płatnikami VAT do faktury doliczany jest podatek VAT w wysokości 23%.
 • Rezerwacja na stronie oznacza zapisanie się na całe Studium (V modułów) i poniesienie związanym z tym kosztów.
 • W tytule wpłaty wpisz: "Imię i nazwisko Studium Komunikacji"

Harmonogram wpłat

 • I wpłata (w ciągu 3 dni od zarezerwowania miejsca na stronie)
 • II i kolejne wpłaty w pierwszym tygodniu miesiąca, w którym odbywa się dany moduł

Płatne na konto

Dominika Jasińska PKO BP 13 1020 1811 0000 0302 0425 7424 
z dopiskiem "Studium Komunikacji 3"

O prowadzących

Agnieszka Rzewuska-Paca Strefa NVC

Agnieszka Rzewuska-Paca
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach

Prowadzi warsztaty z komunikacji i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, szkół i organizacji. Jako trenerka zajmuje się przede wszystkim tematyką świadomości siebie w komunikacji, pracą z intensywnymi emocjami – jak złość, poczucie winy i wstyd oraz budowaniem porozumienia poprzez dialog oparty na szczerości i empatii. Jest trenerką w wielu programach oferujących NVC w Polsce, m.in. Studiów Podyplomowych PBP Collegium Civitas oraz Studium Komunikacji i Studium Relacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy w Gdańsku. W pracy indywidualnej skupia się na wspieraniu swoich klientów w docieraniu do swoich zasobów oraz wzmacnianiu swojej sprawczości i mocy. Prowadzi również mediacje w oparciu o NVC. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest budowanie relacji z dziećmi. Od 2014 roku na stałe współpracuje z warszawskim przedszkolem "Zielona Wieża", gdzie wspieraa kadrę w codziennej pracy. Regularnie prowadzi warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych. W pracy bazuje przede wszystkim na Porozumieniu bez Przemocy (NVC), podejściu którego uczyła się od czołowych światowych trenerów – m.in. Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Sarah Peyton, a także Marshalla Rosenberga – twórcy tego podejścia. Jednak inspiracje czerpie z wielu źródeł – m.in. od Jaspera Juula (Family Lab), z zen-coachingu, mindfulness, focusingu, IFS (Internal Family Systems), pracy z ciałem czy metaforami. Tłumaczy warsztaty NVC.

Beata Kosiacka Strefa NVC Studium Komunikacji

Beata Kosiacka
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy i FRIS®, coach PCC ICF, psychoterapeutka w nurcie integracyjnym

Fascynuje ją rozwój osobisty i wspieranie innych w dążeniu do spełnionego życia w oparciu o ważne dla każdego potrzeby i cele. Pracuje z klientami indywidualnymi i zespołami. Od 2010 r. prowadzi własną działalność szkoleniowo-coachingową pod marką Babska Dżungla. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z menedżerami, jak rodzicami i nauczycielami. Ekspertka w budowaniu efektywnej współpracy i komunikacji, tworzeniu kultury dialogu w zespołach. W pracy łączy techniki kreatywnego myślenia, empatyczną komunikację, coaching i mediacje. Współautorka kompleksowego programu do self-coachingu i Dziennika Rozwoju „Wiem, czego chcę!”. Organizatorka ogólnopolskiej konferencji „Od wstydu do odwagi”.

 

Magdalena Kosicka-Leszczyńska Strefa NVC

Magdalena Kosicka-Leszczyńska
Certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy

Mediatorka, coacherka, facylitatorka programu „Essential Peacemaking Women and Men”, radczyni prawna. Prowadzi warsztaty, szkolenia, coaching relacji i konfliktu dla dorosłych i dzieci w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. W pracy warsztatowej wykorzystuje elementy Mindfulness, Focusingu, Resonant Healing.

Marta Kułaga Strefa NVC

Marta Kułaga
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla niej filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiada też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Współtworzy turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączy podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi. Jest właścicielką i dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza: rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Uskrzydla ją podejmowanie wyzwań i przekraczanie swoich ograniczeń oraz prawdziwy i autentyczny kontakt z niepowtarzalnością i bogactwem drugiego człowieka.

Paulina Orbitowska Strefa NVC

Paulina Orbitowska - Fernandez
Certyfikowana Trenerka Porozumienia bez Przemocy

Od dziecka marzy o świecie, w którym jest miejsce na empatię, autentyczność, dialog i porozumienie. Jej ścieżki akademicka, zawodowa i osobista splatają się w drogę do realizacji tego marzenia. Jest certyfikowaną trenerką NVC, praktyczką Resonant Healing (podejścia łączącego NVC z wiedzą z zakresu neurobiologii interpersonalnej oraz teorii więzi), coachką, mediatorką oraz certyfikowaną trenerką eduScrum. Do 2022 roku pracowała na Uniwersytecie Warszawskim w Ośrodku Studiów Amerykańskich, na którym prowadziła zajęcia z Komunikacji Międzykulturowej. Aktualnie współpracuje z różnymi środowiskami: organizacjami biznesowymi, pozarządowymi, lekarskimi, edukacyjnymi, rodzicielskimi. Pojawia się właściwie wszędzie tam, gdzie ludzie chcą zadbać o relacje, w tym relacje ze sobą. Jej serce przyspiesza na wszystko, co dotyczy Ameryki Łacińskiej. Uwielbia literaturę latynoamerykańską, muzykę, języki, przyrodę, kultury, kuchnie...

Koordynatorka Projektu

Joanna Kowalczyk
+48 507 022 049

Kontakt: studiumkomunikacji@strefanvc.pl